Design Möbler
1244330
Arne Norell
(Sverige, 1917-1971)
Arne norell, fåtöljer, ett par, arne norell ab in aneby, 1960-tal.

ARNE NORELL, fåtöljer, ett par, Arne Norell AB in Aneby, 1960-tal.

Klädd i skinn. Läst sittplymå. Ben i mörkbetsat björk. Sitthöjd ca 45 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Utropspris
5 000 SEK