1244951
Unto Kaipainen
(Finland, 1906-1971)
Unto kaipainen, olja på duk, signerad.

UNTO KAIPAINEN, olja på duk, signerad.

Vårvinter, 51 x 65 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Utropspris
250 EUR