Konst Grafik
1245394
Georges Braque
(Frankrike, 1882-1963)
Georges braque, färglitografi, 1958, signerad och numrerad 51/75.

Georges Braque, färglitografi, 1958, signerad och numrerad 51/75.

"Pommes et feulles". Tryckt och publicerad och Mourlot, Paris. 30,5 x 45 cm.

Gulnad. Ej examinerad ur ram.

Vallier 114.

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27

Utropspris
10 000 SEK