Diverse Övrigt
1245905
TAZZOR, ett par, empirestil, 1800-talets andra hälft.
Tazzor, ett par, empirestil, 1800-talets andra hälft.

Delvis förgylld mässing, på kvadratisk fot. Höjd 27 cm.

En dekordel limmad. Åldersrelaterat slitage. En skål smärre nedtryckt.

Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Utropspris
5 000 SEK