Design Möbler
1246458
FÅTÖLJ MED FOTPALL, "Benno", IKEA, 1950-tal.
FÅtÖlj med fotpall, "benno",  ikea, 1950-tal.

Stomme i björk. Fåtöljen klädd i grönt skinn och fotpallen i brunt skinn. Sitthöjd 43 cm. Fotallens sitthöjd 35 cm. Fåtöljens bredd 64, djup 104 cm. Pallens mått 63 x 36 cm.

Slitage. Senare klädsel Repor.

Maria Granström
Maria Granström
Tf filialchef Malmö / Private Sales
+46 (0)739 40 08 09

Slutpris
1 800
175
207
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
22 jul 11:38
1 800 SEK
17 jul 20:28
1 500 SEK
17 jul 20:28
1 200 SEK