Design Möbler
1246482
Esko Pajamies
(Finland)
Esko pajamies, soffa, "africa", asko 1970-tal.

ESKO PAJAMIES, soffa, "Africa", Asko 1970-tal.

Stomme i betsad ek. Svart läderklädsel. Bär tillverkarens etikett. Längd 200 cm. Sitthöjd 42 cm. Total höjd 70 cm.

Ställvis omfattande slitage. Lädret skadat på armstöden. En kudde med bruna knappar.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Specialist design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
250 EUR