Diverse Övrigt
1246537
Marian Zawadzki
(Sverige, 1912-1978)
Marian zawadzki, bordslampa, lergods, tilgmans keramik, signerad marian 1963.

MARIAN ZAWADZKI, bordslampa, lergods, Tilgmans keramik, signerad Marian 1963.

Glaserad, genombruten dekor. Höjd 33 cm. Skärm medföljer.

Smärre slitage. Smärre mynningsnagg. Ej funktionstestad.

Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.

Utropspris
2 500 SEK