Design Möbler
1247342
Yrjö Kukkapuro
(Finland, Född 1933)
YrjÖ kukkapuro, soffa haimi 1970-tal.

YRJÖ KUKKAPURO, Soffa Haimi 1970-tal.

Fast stoppad klädsel. Bär tillverkarens etikett. Längd 104 cm. Sitthöjd 45 cm. Total höjd 79 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Utropspris
300 EUR