Design Övrigt
1247962
Ingrid Atterberg
(Sverige, 1920-2008)
Ingrid atterberg, vas, signerad och numrerad 70/100, upsala ekeby glaserat stengods.

INGRID ATTERBERG, vas, signerad och numrerad 70/100, Upsala Ekeby glaserat stengods

Höjd 24 cm.

Obetydligt ytslitage. Två mindre kantnagg nedtill i två hörn

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Slutpris
2 000
192
228
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
4 sep 22:39
2 000 SEK
31 aug 22:35
1 200 SEK
31 aug 0:55
800 SEK