Design Övrigt
1248842
Vicke Lindstrand
(Sverige, 1904-1983)
Vicke lindstrand, servis, 16 delar, glas, ”iced”, orrefors.

VICKE LINDSTRAND, servis, 16 delar, glas, ”Iced”, Orrefors.

Ishink, etikettmärkt och signerad Orrefors LU 154/67, 20 cm
Shaker med propp, signerad Orrefors LU 2063/31, 24 cm
6 cocktailglas 7 cm
2 glas 6 cm
6 snapsglas 7,5 cm

Propp med nagg. Vissa glas med nagg.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
3 000 SEK