Möbler Stolar
1249348
STOLAR, 4 st snarlika, sengustavianska, Lindome, omkring år 1800.
Stolar, 4 st snarlika, sengustavianska, lindome, omkring år 1800.

Vitmålade och bronserade. Skuren dekor av bl a fjällskärningar. Krön med humlekvistar. Genombrutna ryggbrickor med spjälknippen. Röd klädsel.

Slitage. Renoverade och kompletterade, senare målning och klädsel. Skadad klädsel. Färgbortfall. Sprickor. Lagningar.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H134
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

5 dagar 1 timme
Inga bud
0
0
0
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Budhistorik (0 bud)