1250424
Pablo Picasso
(Spanien, 1881-1973)
Pablo picasso, bok, "a los toros avec picasso" med 4 litografier, utgiven av andré sauret, monte carlo 1961.

PABLO PICASSO, bok, "A los toros avec Picasso" med 4 litografier, Utgiven av André Sauret, Monte Carlo 1961

Klotband, med fyra litografier, varav en i färg, utförda hos Mourlot. Franska texter av Jaime Sabartés, utgiven av André Sauret, Monte Carlo 1961. 25,5 x 32,5 cm. Ej signerade,

Röda kassetten saknas.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Utropspris
8 000 SEK