1250524
TIDSKRIFTER, 19 st, "Derriere Le Miroir".
Tidskrifter, 19 st, "derriere le miroir".

Flera dubletter.
-Pol Bury, Derriere Le Miroir, No 228 Mars 1978. I original litografi.
- Gérard Titus-Caramel, Derriere Le Miroir. No. 230. 19778.
-Marc Chagall, Chagall L'Admirable, Derriere Le Miroir No 198 1972. 3 original litografier.
-Marc Chagall, Deriere Le Miroir No 27-28 1950. Med en litografi efter Chagall
- 5 st Marc Chagall, Derriere La Miroir No 182 1969, 3 kompletta med original litografin. "Rêverie". Omslag i original litografi.
-3 st Marc Chagall, Derriere Le Miroir, No 225 1977. Samtliga med varsin original litografi.
- 2 st Marc Chagall, Derriere Le Miroir, no 147 1964. Endast en litografi i varje "Le Clown blanc.
- 3 st Marc Chagall, Derriere Le Miroir, No 132 1962, endast ett häfte komplett.
- 2 st Georges Braque, No 48-49 1952. Färglitografier.

Obetydligt ytslitage.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Utropspris
3 000 SEK