Design Övrigt
1250551
Kaj Franck
(Finland, 1911-1989)
Kaj franck, skÅl, glas, signerad kaj franck nuutajärvi notsjö -52.

KAJ FRANCK, SKÅL, glas, signerad Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö -52.

"Videblad", längd 21,5 cm. Signerad med syrapenna.

Obetydligt nagg vid skålens topp. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
250 EUR