1251567
KAFFEKANNA, nysilver, 1800-tal. Nyrokoko
Kaffekanna, nysilver, 1800-tal. nyrokoko.

Bukig form, uppsvängd pip samt upsvängd hänkel. Lockknopp i from av blomma. Stämplad Guldsmeds:bolag. Stockholm. Höjd ca 27 cm

Slitage. Anlupen.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V4
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

3 dagar 9 timmar
500
48
57
Utropspris
2 500 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 550 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
22 sep 10:54
500 SEK