Design Möbler
1255479
Nordiska Kompaniet
(Sverige, 1902-)
Sportstugemöbel, bokhylla, "lovö", nordiska kompaniet, 1930-40-tal.

Sportstugemöbel, bokhylla, "Lovö", Nordiska Kompaniet, 1930-40-tal.

Betsad furu, profilerad dörr. Längd 137 cm, djup 33 cm, höjd 90 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage.

Övrigt

Ritningsnummer 42132.

Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 69

Utropspris
20 000 SEK