Belysning Taklampor
1255708
TAKKRONA, Murano, Cesare Toso, Italien 1900-talets mitt.
Takkrona, murano, cesare toso, italien 1900-talets mitt.

Glasad stomme med fem svängda armar med avslutande ljuspunkter. Diameter 46 cm, höjd ca 60 cm, exkl den senare keden (längd 19 cm).

Två reservdelar medföljer. Ej funktionstestad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis. Sedvanligt slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
500 EUR