1259327
Kauko Salmi
(Finland, 1928-2005)
Kauko salmi, olja på duk, signerad och daterad 1961.

KAUKO SALMI, olja på duk, signerad och daterad 1961.

Vy från Tammerfors, 50 x 81 cm.

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Utropspris
300 EUR