Design Möbler
1261105
SIDEBOARD, Swedish Modern, 1940-tal.
Sideboard, swedish modern, 1940-tal.

Mahogny, kannelerade ben, front med välvd kant, höjd 88 cm, bredd 160 cm, djup 41 cm, Nyckel finns.

Nyckelbeslag saknas, smärre slitage och märken.

Proveniens

BOET ANTIK I GÖTEBORG AB, Föreningsgatan 41.

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60

Utropspris
6 000 SEK