1262965
TOBAKSBURK och STRÖARE 2 st, tenn, 1700-/1800-tal.
Tobaksburk och strÖare 2 st, tenn, 1700-/1800-tal.

Cylindrisk tobaksburk på fot, höjd 15 cm. Balusterformade ströare, höjd 10 och 13 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Tokaksburk med lagad fot.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L54 - Visas på begäran

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK