Design Möbler
1271291
Jens Quistgaard
(Danmark, Född 1919)
Jens quistgaard, fåtölj, "stokke"-serien, nissen, denmark.

Jens Quistgaard, fåtölj, "Stokke"-serien, Nissen, Denmark.

Palisander och förkromat stål. Mockaklädsel, lös sittdyna. Märkt Nissen Danmark. Sitthöjd 31, höjd 74 cm.

Slitage. Repor. Nagg. Gummifötter saknas.

Om Cites

CITES-intyg medföljer

Läs mer om CITES-bestämmelser här

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
15 000 SEK