Design Möbler
1275450
Josef Frank
(Österrike, 1885-1967)
Josef frank, soffbord, modell 2139, svenskt tenn.

Josef Frank, soffbord, modell 2139, Svenskt tenn.

Runt bord med rotfanerad skiva. Tre ben och sarg av valnöt. Diameter 120, höjd 48 cm.

Smärre slitage. Mindre brännmärke på skiva.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
30 000 SEK