906127
Arthur Percy
(Sverige, 1886-1976)
Arthur percy, jardinjär, flintgods, gefle, 1900-talets andra kvartal.

ARTHUR PERCY, jardinjär, flintgods, Gefle, 1900-talets andra kvartal.

Oval form med profilerad kant samt uttagbar del för blommor. Längd 28 cm.

Något slitage. Ställvis krackelerad.

Utropspris
1 500 SEK