Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Föremål i fokus

96 föremål
TAKLAMPA, art déco, 1930-/1940-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, art deco, 1920/30-tal.
2 932 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PALFOND, art déco, 1930-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1970-tal.
55 EUR
Utropspris
250 EUR
TOM DIXON, taklampa, "Mirror Ball", 2010-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HALLYKTA Louis XVI-stil, omkring 1900.
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
VÄGGLAMPETTER ett par Sverige Art Deco.
300 SEK
Utropspris
12 000 SEK
TOM DIXON, "Melt", taklampa.
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1950-tal.
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, 1960/70-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPOR, ett par, Bsweden "Manhattan 23", 2000-tal.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA 1900-talets mitt.
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, glas, funkis, 1930-/1940-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKKRONA, 1800-talets senare del.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR ett par empire-stil 1800-talets senare del.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄGGLAMPOR, 4 st, 1960/70-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
TOM DIXON, taklampa, "Beat Stout Black".
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OLLE ALBERIUS, bordslampor, 3 st. Rörstrand.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKAMPEL, jugend, mässing och glas, omkring 1900.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1930-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, rokokostil, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
TAKLAMPA, jugend.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
PIERRE FORSSELL, bordslampa Skultuna, 1970/80-tal.
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKKRONA, rokokostil, 1800-talets slut.
30 EUR
Utropspris
500 EUR
LJUSSTAKAR, ett par, 1900-tal.
1 801 SEK
Utropspris
2 500 SEK