Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Föremål i fokus

168 föremål
LJUSKRONA, empirestil, 1800-talets senare del.
17 300 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, 1900-talets andra hälft.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKKRONA, 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft.
7 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1940-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1930-/40-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, uplight, modern tillverkning.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKKRONA, barockstil, omkring 1900-talets mitt.
1 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSLAMPA, sekelskiftet 1900.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA 1940/50-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, Sverige, 1950-tal.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KANDELABRAR, ett par, senempire 1800-talets mitt.
10 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
TAKLAMPA 1950/60-tal.
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par Bergboms 1970-tal.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, sent 1800-tal.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AMPEL, empirestil, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, 1930-/1940-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL FAGERLUND, bordslampor ett par, glas, Orrefors.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, renässansstil, 1800-tal.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, oskarianska, sent 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA 1940/50-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORSDSLAMPA, 1960-/1970-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BITOSSI, bordslampor, ett par, lergods, Italien.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TONI CORDERO, golvlampa, för Artemide, 1990-tal.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, 1940-tal.
900 SEK
Utropspris
3 000 SEK