Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Föremål i fokus

185 föremål
TAKLAMPA, Italien, 1900-tal.
6 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HOLGER JOHANSSON, taklampa, Westal.
1 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TAKLAMPA, Italien, 1900-tal.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TAKKRONA, Idman 51175, 1950-tal.
200 EUR
Utropspris
600 EUR
KANDELABER, brons, 1400-/1500-tal.
6 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets början.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TAKARMATUR, i form av sol. 1900-talets mitt.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TAKLAMPA, Mjölby Intarsia, 1930-40-tal.
5 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BELLMANSLYKTOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA 1900-talets mitt/andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LYKTA, mässing, 1700-tal.
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, Hövik, Norge, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PHILIPPE STARCK, BORDSLAMPA, "Ara", Flos, Italien.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANDELABRAR ett par 1900-talets början.
1 111 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1960/70-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL FAGERLUND, taklampa, Orrefors.
1 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CASOLETTER, ett par, Skultuna No 60, tidigt 1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPOR, ett par, Belid AB, 1900-talets slut.
3 050 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets mitt.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA 1900-talets mitt, möjligen Italien.
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-/1700-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, Böhlmarks, 1940-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, barock, 1700-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA industrimodell 1900-talets mitt.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPOR, ett par, 1900-talets mitt.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKKRONA, troligen Italien. 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talet mitt.
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK