Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Föremål i fokus

170 föremål
TAKLAMPA Art Deco 1930/40-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1930/40-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, smide, 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKE, mässing, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA 1970-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, sengustaviansk stil, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AMPLAR 2 st 1930/40-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-/1700-tal.
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1950-tal.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPOR, ett par, Belid AB, 1900-talets slut.
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, Italien, 1900-tal.
400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPETTER ett par 1900-talets andra hälft.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, barock, 1700-tal.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FRITZ KURTZ taklampa Orrefors möjligen 1940/50-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, Art Déco, 1920-30-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, golvlampa, modell 2326, Firma Svenskt Tenn.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKFOTOGENLAMPA jugend tidigt 1900-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA smide 1900-talets början.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERGBOMS, ett par golvlampor, 1900-talets senare del.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPOR, 2 stycken, Enco Nr 68, 1960-70-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, modell G-075, Bergboms, 1960-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets början.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GOLVLAMPA, industri, omkring 1900-talets mitt.
1 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, 1920/30-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KNUT HALLGREN, taklampa, 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVLAMPA, Sverige, 1950-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
NATTLJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLJUSSTAKAR, ett par, barockstil, 1900-tal.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANDELABRAR ett par 1900-talets början.
1 111 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CASOLETTER, ett par, Skultuna No 60, tidigt 1900-tal.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, London, 1700-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK