Diverse

93 föremål
Ostformar, 2 st, allmoge, 1800-tal.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KALENDERDOSA, mässing, daterad 1787.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KRUCIFIX, brons, 1600-/1700-tal.
484 SEK
Utropspris
2 500 SEK
NYCKLAR, 20 st, järn, 1700-tal.
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKEDHOLK, mässing, 1600-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KONSOLLER, ett par, trä, nygotik ca 1850.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ram, 1800-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vattentunna, koppar, 1800-tal.
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Presenterfat, försilvrad mässing. Barock, omkring 1700.
2 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ljusstakar, ett par, sengustavianska, omkring 1800.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPIKLYKTOR, två st, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIL och SLEV, järn och mässing, 1700-tal.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Appliquer, ett par, Louis XVI-stil, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HANDLYKTA, trä, 1700-/1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Leica IIIf, "Black Dial", 1951-52, krom.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
DÖRRHANDTAG, 7 st, mässing, 1800-/1900-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Malakit, 6 delar, 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vin/champagnekylare, Skultuna.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Handskformar 9 st frankrike omkring 2000.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, tenn, funkis, GAB Tenn, Stockholm, 1939.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Handskformar 9 st Frankrike omrking 2000.
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kylbox, Coca-Cola, 1900-talets mitt.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Likörschatull Frankrike omkring 1900.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JÄRNKULOR, 3 st, 1700-/1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KRUCIFIX, skuret bemålat trä, 1700-/1800-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dosor, 2 st, emalj, 1700/1800-tal.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spiklykta, allmoge, 1800-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hatthylla, funkis, 1930/40-tal.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vaser, 4 stycken, tenn, 1930-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sidenbroderi, daterat år 1800.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Herrbetjänt, plexiglas, 1970/80-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
NYCKLAR, 5 st, mässing och järn, 1600-tal.
499 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GLÄTTE STENAR, 5 st, glas, 1700-/1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Officerkista, barrock, 1700-tal.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skulptur, Art Deco, 1900-talets första hälft.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, mässing, tidigt 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK