Diverse

106 föremål
DÖRRKLOCKA, brons och smide, 1800-tal.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
YTTERFODER, mässing, 1800-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KULOR, 4 st, järn, 1800-tal.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
INKÖPSTAVLA, Kooperativa förbundet, 1930-/40-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PLÅTMYNT 4 Daler silfver mynt Fredrik I 1738.
860 EUR
Utropspris
600 EUR
URNOR MED LOCK, ett par, empirestil, omkring år 1900.
3 900 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
PLÅTMYNT 1 Daler silfver mynt Fredrik I 1747.
540 EUR
Utropspris
500 EUR
AMPEL, mässing, 1800-tal.
100 EUR
Utropspris
250 EUR
SKULPTUR, bronserat trä, 1700-/1800-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKEDHOLK, mässing, 1700-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SMÖRASK, kolmårdsmarmor, 1800-tal.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KOPPARKITTEL, 1800-tal.
1 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKSTÖD, ett par, Art Deco, 1930-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KÄPPAR 4 st tidigt 1900-tal.
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RAM, sent 1700-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNGHÄST, Gemla, 1900-talets första hälft.
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STAFFLI, 1900-talets början.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSAXAR, 4 st, brons och smide, 1700-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKULPTUR, trä, 1700-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MORTEL, täljsten, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SNUSDOSA, ben, 1700-/1800-tal.
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GLASSKÖLJARE, argent haché, 1700-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRASUTENSILIER, 3 delar, stål, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STEKHUV, pläter.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FARTYGSRATT.
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL VALLIEN, kandelaber, Boda Smide.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KALLE ANKA, serietidning, nr 1, 1948.
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
YTTERFODER, champlevé, 1800-tal.
180 EUR
Utropspris
250 EUR
LJUSSTAKAR ett par 1700-tal.
900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VINKYLARE, mässing, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PLÅTMYNT 1 Daler silfver mynt Fredrik I 1726.
250 EUR
Utropspris
500 EUR
JARDINJÄR, mässing, 1600-/1700-tal.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DÖRRHANDTAG, 6 st, brons, 1800-/1900-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FONOGRAF, GEM, Edison, omkring 1900.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK