Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Diverse

Föremål i fokus

84 föremål
JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
BESTICKHÅLLARE, mässing, 1800-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT, tenn, troligen Tyskland, 1700-tal.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FYRFAT, mässing, 1700-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RELIKVARIUM, miniatyr, vitmetall, 1800-tal.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKSTÖD, ett par, marmor, art déco, 1930-tal.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VIGVATTENSKÅL, brons, 1500-/1600-tal.
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄSNITT, 4 st, Japan, Shunga, 1800-tal.
555 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KORKSKRUVAR, 5 st, 1800-/1900-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KORG, för flaskor, flätad.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KITTEL, brons, 1600-/1700-tal.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIN sent 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MEDALJONG, förgylld mässing, 1800-talets början.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, London, 1700-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VATTENTUNNA, koppar, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, nysilver, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Solfjäder, 1700-/1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÄLTESSPÄNNE, Ryssland 1800-talets mitt.
100 EUR
Utropspris
400 EUR
SKEDHOLK, mässing, 1800-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DEKORELEMENT, mörkbetsad ek, 1800-tal.
1 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Piedestal med byst 1900-talets början.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MALMGRYTA, troligen 1600-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAMIN, gjutjärn, Husqvarna No 1.
1 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BARGLOB, 1900-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JARDINJÄR, gjutjärn, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KRUCIFIX, patinerad brons, signerad A. Dubois, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FLASKA, mässing. Orientalisk, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RÖKELSEKAR, mässing, 1600-/1700-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT, fyra stycken, tenn, troligen 1700-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅGELBUR, mässing, 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANDELABER, för sju ljus, 1900-tal.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, koppar, 1800-tal.
2 605 SEK
Utropspris
3 000 SEK