Keramik och porslin

45 föremål
FIGURIN, porslin, Dahl Jensen, Danmark.
2 050 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LISA LARSON, mask, stengods, K-Studion, Gustavsberg.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MARI SIMMULSON, skulptur, stengods, Upsala Ekeby.
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, praktfat, keramik, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVVAS, porslin. Kina, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas / golvvas, stengods, Rörstrand.
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK