Keramik och porslin

107 föremål
BIRGER KAIPIAINEN, fat, porslin, Rörstrand, 1985.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TOINI MUONA, VAS, keramik, signerad.
100 EUR
Utropspris
400 EUR
MATSERVIS, 39 delar, flintgods, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, lergods, Uppsala Ekeby.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUNNAR NYLUND, golvvas, unik, "Rubus", Rörstrand.
3 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
WILHELM KÅGE, skål, Argenta, Gustavsberg.
3 208 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FAT, 4 stycken, porslin. Meissen, 1900-tal.
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TOMTE, keramik, sannolikt Tyskland, 1900-tal.
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WILHELM KÅGE, fat, "Farstagods", Gustavsberg.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK