Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Keramik och porslin

Föremål i fokus

50 föremål
MATSERVIS, 58 delar, porslin Bareuther.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DAN LEONETTE, lockurna samt vas, signerade.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RYA, Finland 1800-talets mitt. Ca 200x135 cm.
180 EUR
Utropspris
250 EUR
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, för Gustavsberg.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LISA LARSON, ljusstake, stengods, unik.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, Gustavsberg.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HENRIK ALLERT, skulptur, lergods, signerad.
5 210 SEK
Utropspris
8 000 SEK