Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Få exklusivt innehåll om Bukowskis fantastiska jubileumsår, våra auktioner, utställningar och specialevenemang.

Klockor och ur

På Bukowskis klockavdelning finner du kvalitetsklockor från världskända urmakare såsom Rolex, Omega, Cartier, Audemars Piguet och Patek Philippe samt unika samlarobjekt och äldre vintageur. Urets bakgrund är lång och likt sin mekanik, full med många olika komponenter. I denna kategori erbjuds klockor i ett varierande prisspann där kvalité är den... Läs mer

 
67 föremål
ETERNA, armbandsur, 22,5 mm.
Aktuellt bud 
1 800 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
GUB, Glashütte/SA, armbandsur, 36 mm,
Aktuellt bud 
1 500 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
OMEGA, armbandsur, 36 mm.
Aktuellt bud 
1 600 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
GOLVUR, allmoge, tidigt 1800-tal.
Aktuellt bud 
1 800 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
OMEGA, Seamaster 600, armbandsur, 32.5 mm.
Aktuellt bud 
2 200 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
OMEGA, Seamaster, armbandsur, 36 mm.
Aktuellt bud 
1 000 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
OMEGA, Genève, armbandsur, 34,5 mm.
Aktuellt bud 
400 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
OMEGA, armbandsur, 36 mm,
Aktuellt bud 
1 300 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
VÄGGUR, omkring år 1900.
Inga bud
Utropspris 
3 000 SEK
OMEGA, Seamaster, armbandsur, 32 mm.
Aktuellt bud 
2 000 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
GOLVUR, Rokoko, Sverige, 1700-talets andra hälft.
Aktuellt bud 
2 200 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
FICKUR, 52 mm.
Aktuellt bud 
6 701 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
OMEGA, Seamaster, armbandsur, 36 mm.
Aktuellt bud 
1 100 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
OMEGA, Seamaster, De Ville, armbandsur, 34,5 mm.
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
TUDOR, shock-resisting, armbandsur, 34,5 mm.
Aktuellt bud 
2 500 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
OMEGA, Constellation, armbandsur, 22,5 mm.
Aktuellt bud 
4 050 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
CARTIER, Tank, armbandsur, 23,5 mm.
Aktuellt bud 
1 600 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
FICKUR, savonett, 52.5 mm.
Aktuellt bud 
3 800 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
OMEGA, armbandsur, 17 x 23 mm.
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
FICKUR, savonett, 47.5 mm.
Aktuellt bud 
180 EUR
Utropspris 
400 EUR
BULOVA, 666 Feet, kronograf, armbandsur, 38 mm.
Aktuellt bud 
3 200 SEK
Utropspris 
5 000 SEK
FICKUR, savonett, 50 mm.
Aktuellt bud 
7 700 SEK
Utropspris 
6 000 SEK
JAEGER LeCOULTRE, Memovox, armbandsur, 34 mm.
Aktuellt bud 
4 600 SEK
Utropspris 
6 000 SEK
FICKUR, 47 mm.
Aktuellt bud 
6 000 SEK
Utropspris 
8 000 SEK
ZENITH, fickur, savonett, 51 mm samt kedja.
Aktuellt bud 
12 000 SEK
Utropspris 
8 000 SEK
KLOCKKEDJA, 18K guld.
Aktuellt bud 
550 EUR
Utropspris 
800 EUR
OMEGA MEGAQUARTZ, armbandsur, 31 mm.
Aktuellt bud 
340 EUR
Utropspris 
900 EUR
PIAGET, armbandsur, 16 mm.
Aktuellt bud 
5 200 SEK
Utropspris 
10 000 SEK
OMEGA, armbandsur, 14 x 18 mm.
Aktuellt bud 
11 001 SEK
Utropspris 
12 000 SEK
OMEGA, Waffle dial, armbandsur, 35 mm.
Aktuellt bud 
11 600 SEK
Utropspris 
12 000 SEK
KLOCKKEDJA, 18K guld.
Aktuellt bud 
1 150 EUR
Utropspris 
1 700 EUR
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, armbandsur, 26 mm.
Aktuellt bud 
21 000 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
ROLEX, armbandsur, 24 mm.
Aktuellt bud 
30 EUR
Utropspris 
2 200 EUR