Konst

Föremål i fokus

174 föremål
JOHN WÜRTZ, blandteknik på papper, signerad.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, stämpelsignerad.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OSCAR HULLGREN, olja på duk, signerad.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHARLES LUYTENS, olja på duk, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERNST JOSEPHSON, tusch, signerad Ernst Josephson.
4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANDERS, ZORN, Etsning. "Modellstudie". Utförd 1884.
5 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på pannå.
3 450 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALLAN ÖSTERLIND, akvarell, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BIRGER LJUNGQUIST, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERIC HALLSTRÖM, olja på duk, signerad.
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ÉDOUARD GELHAY, pastell, signerad.
4 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GUSTAF RYDBERG, olja på duk otydligt signerad.
2 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KONRAD SIMONSSON, olja på duk signerad.
2 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CHRISTIAN BENJAMIN OLSEN, olja på duk, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JUSTUS LUNDEGÅRD, olja på duk signerad och daterad 1889.
5 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
OSCAR HULLGREN, olja på duk, signerad och daterad 07.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BENGT GÖRAN KARLSSON, olja på duk, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LARS LERIN, akvarell, signerad.
34 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, 1988, signerad PT.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JUKKA SAARINEN, olja på duk, signerad.
170 EUR
Utropspris
300 EUR
HARALD PRYN, olja på duk, signerad.
180 EUR
Utropspris
500 EUR
BERNDT LAGERSTAM, olja på pannå, signerad.
220 EUR
Utropspris
500 EUR
ARILD ROSENKRANTZ, olja på duk, signerad.
1 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PHILIPPE DE ROUGEMONT, olja på duk signerad.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR 1600/1700-TAL , olja på duk.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOHAN TIRÉN, olja på duk, monogramsignerad.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AGNES BÖRJESSON, olja på pannå, signerad.
3 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
OLLE NYMAN, al secco, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOHN-E FRANZÉN, färglitografi, 1997, signerad 205/250.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LARS LERIN, akvarell, signerad och daterad 2000.
79 000 SEK
Utropspris
60 000 SEK
HERMAN ÖSTERLUND, olja på duk signerad.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERNST NORLIND, olja på pannå signerad och daterad 48.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR 1800-TAL , olja på duk.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÅKE E:SON LINDMAN, "Flat Iron, NYC", 1996.
12 500 SEK
Utropspris
22 000 SEK
KARL ÖRBO, olja på duk, signerad och daterad -16.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLLE BAERTLING, färgserigrafi, 1970-74, signerad.
18 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK