Konst

Föremål i fokus

377 föremål
ELLI HEMBERG, olja på duk, signerad och daterad -40 .
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, skulptur, brons.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EINAR NERMAN, litografi, signerad och numrerad 37/50.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KJARTAN SLETTEMARK, akryl och sprayfärg.
16 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ADOLF BEER, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HILDING LINNQVIST, akvarell, signerad.
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SIMONE DE DARDEL, olja på pannå, signerad.
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRINE FOLMOE, kolteckning, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GRETA SCHALIN, olja på duk, signerad -52.
270 EUR
Utropspris
400 EUR
GERNA KAROLY, olja på duk, signerad.
50 EUR
Utropspris
600 EUR
ANNA BOBERG, olja på duk, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
YRJÖ EDELMANN, goache, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, gouache, 1960-tal, signerad.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ANDREAS BRÜNNICHE, tillskriven. Olja på duk.
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
NILS WALSETH, olja på duk, sign.
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RAGNAR SANDBERG, tusch och täckvitt, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL NORDGREN, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALY BEN SALEM, gouache, signerad.
9 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
WILHELM CLAUDIUS, olja på duk, signerad.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HUGO ÖFVERSTRÖM, olja på duk, signerad.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OTTO SCHEINHAMMER, olja på duk, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JAMES COIGNARD, olja på duk, signerad.
13 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
AXEL TÖRNEMAN,olja på duk, signerad.
24 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
LENNART ROSENSOHN, olja på duk signerad.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL JOHANSSON, olja på duk, signerad och daterad -92.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
WIKTOR KORECKI, olja på duk, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALPO JAAKOLA, olja på pannå, signerad.
420 EUR
Utropspris
1 200 EUR
ULF ONSBERG, monoprint, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, gouache, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CHARLES WEBSTER, olja på duk, signerad.
920 EUR
Utropspris
1 000 EUR
EDWARD FREDERICK ERTZ, akvarell, signerad.
1 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BERTIL HERLOW SVENSSON, skulptur, aluminium.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
J LESLEY, 1800-tal, olja på duk, signerad.
700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOHN-E FRANZÉN, färglitografi, 1983, signerad P.T.
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOHN-E FRANZÉN, färglitografi, 1987, signerad 10/260.
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OLLE HJORTZBERG, olja på duk, signerad.
1 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JIM JOHNSSON, glas. skulptur, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PER ADALBERT VON ROSEN, olja på duk, signerad.
3 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
GLASMÅLNING, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL AUGUST EHRENSVÄRD, tillskriven, tuschlavering.
2 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
RAFAEL DE OCHOA Y MADRAZO, olja på duk, signerad.
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, omkring 1800, akvarell.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GEORG PAULI, olja på duk/pannå, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
RAGNAR PERSON, olja på pannå, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad 128/360.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OLLE NORDBERG, olja på duk, signerad och daterad -61.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SVEN X:ET ERIXSON,olja på duk, signerad.
5 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
AXEL LIND, olja på duk, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALLAN MADSEN, olja på duk, signerad.
450 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AXEL KULLE, olja på duk, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALBERT JOHANSSON, olja på duk, signerad.
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OLLE BAERTLING, serigrafi, 1954-68, signerad 208/300.
9 100 SEK
Utropspris
8 000 SEK