Konst

495 föremål
SAM VANNI, gouache, signerad.
4 600 EUR
Utropspris
5 000 - 8 000 EUR
TIM WHITE-SOBIESKI, "Running from Birds", 2007.
5 555 SEK
Utropspris
40 000 SEK
MADELEINE PYK, olja på duk, signerad.
26 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
SANTERI SALOKIVI, olja på duk, signerad och daterad 1906.
12 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
RAUL FARCO, skulptur, cararramarmor.
2 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
ALY BEN SALEM, gouache, signerad.
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
LARS LERIN, akvarell, signerad.
44 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MADELEINE PYK, olja på duk signerad.
6 400 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BRAM BOGART, gouache, signerad och daterad 64.
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
PHILIP VON SCHANTZ, akvarell, signerad och daterad -81.
18 100 SEK
Utropspris
20 000 SEK
AGNES CLEVE, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
GUNILLA MANN, olja på duk, signerad.
17 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
AUGUST HAGBORG, olja på duk, signerad.
8 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
ANSHELM SCHULTZBERG, olja på duk, signerad.
12 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
BERNARD POTHAST, olja på duk, signerad.
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
CARL JOHAN DE GEER, färgserigrafi, 2010, signerad 58/90.
4 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
LISA LARSON, skulptur, brons, signerad.
16 009 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BRAM BOGART, aquagravyr, 2006, signerad 49/50.
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SIXTEN LUNDBOHM, olja på duk, signerad.
8 400 SEK
Utropspris
15 000 SEK
WILHELM VON GEGERFELT, olja på duk, signerad.
5 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ANTONI TÀPIES, färgetsning, signerad och numrerad 66/75.
7 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
PETER BESTE, fotografi signerad och numrerad 1/5.
9 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
CHARLES COLLINS, olja på duk, signerad.
7 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
AXEL NILSSON, olja på duk, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ANTON GENBERG, olja på duk signerad.
8 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
HENRIC ANKARCRONA, olja på pannå, signerad.
2 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
PELLE ÅBERG, olja på pannå, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SVEN X:ET ERIXSON, gouache, signerad och daterad -56.
7 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ANDERS ZORN, etsning, 1917, signerad med blyerts.
2 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
FLAMLÄNDSK SKOLA, 1600-tal, olja på pannå.
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ANTAL NEOGRADY, olja på duk, signerad.
4 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
NILS NILSSON, olja på duk, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LOUIS CANE, olja på duk, signerad och daterad 1984.
3 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
YVES KLEIN, offset poster framtagen 1975 av Moderna Museet.
2 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
WILLIAM COTTON, olja på duk, signerad.
300 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ANDERS ZORN, etsning, 1905, signerad med blyerts.
1 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ENGELSK SKOLA, 1700-TAL, olja på duk.
4 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK
NILS NILSSON SKUM, kritteckning, signerad 1944.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ITALO SCANGA, olja/gouache, signerad och daterad 1988.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
IVAR KAMKE, olja på duk, signerad.
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JAMES COIGNARD, olja på duk delvis kollage signerad.
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MOSSE STOOPENDAAL, olja på duk, signerad.
3 456 SEK
Utropspris
8 000 SEK