Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Konst

372 föremål
ALBREKT VON LANTINGHAUSEN, tuschlavering.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MAURICE BLANCHARD, akvarell, signerad.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DANSMASK Gelede-mask. Yuruba, Nigeria 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EDVARD ROSENBERG, olja på duk, signerad.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR TORHAMN, akvarell, sign och dat -26.
333 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1700-tal, olja på duk.
350 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KAI NORAMIES, skulptur brons signerad KN.
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRYGGVE HERMELIN, akavarell, signerad.
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL ELDH, skulptur. Gips, signerad.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOHN JON-AND, krit/akvarell, stämpelsignerad.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MASK, Senufo, Elfenbenskusten, 1900-tal.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MAX ERNST, färglitografi, signerad 132/500.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MEDALJONG, förgylld mässing, 1800-talets början.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL BRANDT, olja på duk, signerad.
900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VALERIO ADAMI, färgserigrafi, signerad 74/200.
970 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BIRGER LJUNGQUIST, pastell, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VJETESLAV KLIUCHNIKOV, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
NILS KÖLARE, gouache, signerad N. Kölare -79.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad 82/150.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALFRED SCHMIDT, olja på duk, signerad.
1 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VALERIO ADAMI, färgserigrafi, signerad 77/140.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LARS ROLF, olja på duk, signerad och daterad 55.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Färgliotgrafier, 4 st 1800-talets första hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLAVI LAINE, olja på duk, signerad.
100 EUR
Utropspris
500 EUR
100 EUR
Utropspris
400 EUR
OKÄND KONSTNÄR 1800-TAL , olja på duk.
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKULPTUR, marmor, 1800-tal.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VALERIO ADAMI, färgserigrafi, signerad 135/150.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANTONI TÀPIES, etsning, signerad och numrerad 45/100.
1 150 SEK
Utropspris
4 000 SEK