Möbler

531 föremål
SYBORD, empirestil, tidigt 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FÄLLBORD, 1800-tal.
678 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOL, regencestil, 18 / 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAMBURMAJOR, 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOCKBORD, tidigt 1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 6 st, modern tillverkning.
4 420 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGSKÅP, daterat 1765.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PARBORD, målade, 1800-talets andra hälft.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNK, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅP, troligen England, 1960-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, nyrenässans, omkring 1900.
600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÄNK, 1900-talets första hälft.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, 1800-tal.
2 100 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SKÄNK, sent 1800-tal.
3 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, barocktyp, 1800-tal.
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BLOMBORD, 1900-talets mitt.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFA, 1800-tal.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, sent 1800-tal.
2 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BYRÅ, tidigt 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÄLLBORD, 1800-talets första hälft.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, Frankrike, 1800-talets första hälft.
500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÄNK, nyrenässans, daterad januari 1903.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÄNK, sent 1800-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, 1800-talets slut.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGELBYRÅ, USA, 1940-tal.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, 1700-/1800-tal.
300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HÖRNSKÅP, 1800-talets första hälft.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtöljer ett par "Gamla Berlin".
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets första hälft.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, ett par, barockstil.
100 EUR
Utropspris
400 EUR
KONSOLLBORD, Empire.
220 EUR
Utropspris
300 EUR
BYRÅ, Louis XVI-stil, 1900-talets början.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOHN KANDELL, hylla, "Pilaster", Källemo AB.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SNEDKLAFFSEKRETÄR 1700-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STENBORD 1800-tal.
15 000 SEK
Utropspris
45 000 SEK
STOLAR, 6 st, 1950-/1960-tal, Sannolikt Danmark.
6 437 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, 1980-/1990-tal.
650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SATSBORD, 3 dlr, 1900-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMFÅTÖLJ, 1950/60-tal, teak.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFF/SIDOBORD, 1900-talets andra hälft.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 2 st, Miljöexpo, 2000-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, 2 st, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, tre st "Centrum", Sandin & Bülow, Materia.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK