Samlarföremål

23 föremål
SERIETIDNING, Kalle Anka, nr 1 1948.
24 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
SKYLT, från Maria Magdalena kyrkogård, troligen 1842.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FRITZ VOIGT, mekanisk leksak, Tyskland, 1950-tal.
2 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLJEBARER, 2 stycken, Shell, 1900-talets mitt.
1 753 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MASK, Senufo, Elfenbenskusten, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TUBKIKARE, Frankrike, 1900-talets första hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DANSMASK Gelede-mask. Yuruba, Nigeria 1900-tal.
411 SEK
Utropspris
2 500 SEK