1433 föremål
ROGER RISBERG, Tusch och kritteckning, signerad.
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROGER RISBERG, tuschteckning, signerad.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ROGER RISBERG, blyretsteckning, signerad.
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFA, 1900-talets tredje kvartal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets tredje kvartal.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ROLF LIDIN, olja på duk, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ENGELSK SKOLA, 1600-tal, olja på pannå.
8 300 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKÄNK, tidigt 1900-tal.
900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 4 st gustaviansk stil, sent 1900-tal.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPOR, ett par, Bergboms.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STEFAN SCHWARTZ, skulptur, brons, signerad.
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KLÄDHÄNGARE, modern tillverkning.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, troligen 1960-tal.
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RING, 18K vitguld med briljanter.
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSKRONA, barockstil, omkring 1900-talets mitt.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OLLE NORDBERG, olja på pannå, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-TAL olja på duk.
770 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STINA SUNESSON, gouache, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, Swedish Modern, 1930/40-tal.
3 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAPIO WIRKKALA, HÄNGE, "äpplet" 18K guld.
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIMON GATE, vas, graal, Orrefors 1917.
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GALLERIMATTA, Marocko, ca 317 x 75 cm.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BIRGER KAIPIAINEN, fat, Arabia, Finland.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Hashtroud, ca 352 x 142 cm.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GALLERIMATTA, Hashtroud, ca 475 x 103 cm.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HUBLOT, Classic MDM, armbandsur, 32 mm.
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CERTINA, armbandsur, 19 mm.
9 300 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets första hälft.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLA, 1940-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HOLGER JOHANSSON, taklampa, Westal.
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, omkring år 1900.
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TISSOT, armbandsur, 35 mm.
14 100 SEK
Utropspris
12 000 SEK
KJARTAN SLETTEMARK, Silkscreen & collage, signerad.
4 200 SEK
Utropspris
24 000 SEK
MATTA Täbriz part silk ca 197 x 150 cm.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ULLA PROCOPÉ, servis, 13 delar, "Valencia", Arabia.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, semiantik Kirman, Ca 363 x 264 cm.
850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK