833 föremål
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, akvarell, signerad Ulrica HV.
7 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PETER DAHL, akvarell, signerad Peter Dahl -80.
6 200 SEK
Utropspris
15 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, England.
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KJARTAN SLETTEMARK, färglitografi, signerad 109/250.
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad 126/150.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARMRING, med skuren korall.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNK, sent 1800-tal.
4 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
MATTA, kelim, ca 296 x 199 cm.
3 250 SEK
Utropspris
7 000 SEK
ETERNA, De Luxe, Türler, armbandsur, 22.5 mm.
14 079 SEK
Utropspris
15 000 SEK
OMEGA, Seamaster, armbandsur, 35 mm.
6 810 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KARMSTOL, Regence, Frankrike, 1700-tal.
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATTA, Täbriz, ca 302 x 203 cm.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 245 x 152 cm.
4 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BORD, 1800-tal.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, jugend, tidigt 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 391 x 88 cm.
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 351 x 253 cm.
7 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PIERRE CESAR LAGAGE, olja på duk, signerad.
3 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Baktiari, ca 308 x 222 cm.
1 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, kelim, ca 292 x 201 cm.
4 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
FÅTÖLJ, furu, 1900-talets andra hälft.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, sent 1800-tal.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
NILS TYDÉN, olja på pannå, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1700-/1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKRIVPULPET, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
ARNE JACOBSEN, "Grand Prix", bord, formgivet 1957.
3 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets mitt.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, sent 1800-tal.
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, orientalisk, ca 240 x 170 cm.
2 010 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, kelim, ca 297 x 204 cm.
2 750 SEK
Utropspris
7 000 SEK
BORD, omkring år 1900.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 430 x 82 cm.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARKIVSKÅP, 1900-talets början.
3 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SEKRETÄR, 1800-tal.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 250 x 210 cm.
2 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GALLERIMATTA, Västpersisk, ca 320 x 80 cm.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBORD, sent 1800-tal.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GAB, skål på fot, silver, Stockholm, 1928.
1 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GÖRAN WÄRFF, servis 113 dlr "Prince" Kosta Boda.
1 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LENNART RODHE, serigrafi, signerad och numrerad 36/75,
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARMRING och RING, 14K guld, 14,3 g.
4 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL empire 1800-talets första hälft.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAMBURMAJOR 1970-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KLÄDSKÅP 1900-talets början.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR ett par Thonet tidigt 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 6 st, stapelbara, 1900-talets mitt.
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, 1980-tal, Belgien.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK