1470 föremål
Albert Watson, affisch, pigment print, Fotografiska, 2011. Signerad.
7 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Alliansring med briljantslipade diamanter.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
Altarljusstakar, ett par, omkring år 2000.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Alvar Aalto, barnstolar, ett par, Artek, Finland.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Alvar Aalto, matbord, Artek, Finland.
2 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Anders Österlin, olja på duk, signerad och daterad 1997.
11 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Anderssen & Voll, puff, "Five Pouf", Muuto.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Andreas Hansen, bord, "Spider", Eilersen, 2000-tal.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Anika Reuterswäerd, soffa "Morris Low", Fogia.
700 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Ansel Adams, fotografi stämplat a tergo.
333 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Antonio Citterio, fåtölj, "Mart", B&B Italia.
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Appliquer, ett par, Louis XVI-stil, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Armband, Pandora, 14K guld och silver.
7 000 SEK
Utropspris
13 000 SEK
BETJÄNTLYKTA, mindre modell, plåt, 1700-tal.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKSKÅP, 1930-tal.
650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, brons, 1900-talets första hälft.
1 955 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Barbiedockor, 4 st, samt accessoarer, Mattel, 1960-tal.
2 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Barstolar, 3 st, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Barvagn med förvarning, 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Barvagn, 1900-talets andra hälft.
500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bengt Ellis, olja på duk, signerad.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Berndt Friberg, vas, stengods, Gustavsberg.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Berta Hansson, olja på pannå signerad.
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bertil Vallien, vas/skål, glas, Boda, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Birgit Forsell, olja på duk, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK