1441 föremål
Fat, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
6 700 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Kopp, porslin, Kina, 1900-tal.
4 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Vas, porslin. Kina, 1900-tal.
10 508 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
3 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Figur, biskviporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
4 200 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Figurin, kopparlegering. Tibet.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Urnor med lock ett par, Kina, 1900-tal.
15 529 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KANNA med LOCK, qingbai. Song/Yuandynastin.
3 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Skålfat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
1 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Vattendroppare, porslin. Korea, 1800-ta.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vas, porslin. Kina, 1900-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Leonard Wiedh, olja på duk, signerad.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel med konsolbord, 1800-talets slut.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel med konsolbord, nyrokokostil, 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel med konsolbord, 1900-talets mitt.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Marocko, 300 x 200 cm.
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Strålkastare "Arri" 1900-talets andra hälft.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Peter Dahl, färglitografi signerad och numrerad 192/500.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, 1900-talets slut.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Louis Vuitton, dokumentportfölj, "Poche Ministre".
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Öronlappsfåtölj, 1900-talets andra hälft.
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Eero Saarinen, askfat Tulip för Knoll 1956.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 4 st, mässing, 1700-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hermès, scarf, "Les Voitures a Transformation".
1 011 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ring, med safir och briljantslipade diamanter.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CG Hallberg, bordslampa, nysilver, 1930-tal.
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bokhylla, 1940-tal.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Brosch, guld med rosenslipade diamanter och pärla.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KORKPRESSARE till vinflaskor, gjutjärn, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hilding Linnqvist, olja på pannå, signerad.
300 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BETJÄNTLYKTA, mindre modell, plåt, 1700-tal.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Manolo Blahnik, Skohorn, metall, 2000-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK