1435 föremål
SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
3 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Skedar, 45 stycken, porslin. Kina, 1900-tal.
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KANNA med LOCK, qingbai. Song/Yuandynastin.
3 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Dior plånbok och nyckehållare.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KALENDERDOSA, mässing, daterad 1787.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bokhylla med skåp, 1940-tal.
3 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅL, fajans, Frankrike, 1700-/1800-tal.
4 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKSKÅP, 1930-tal.
650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vicke Lindstrand, skål, signerad Kosta.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer, ett par, Gripsholm, 2000-tal.
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sideboard, 1950/60-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vägglampor ett par 1950-tal.
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Louis Vuitton, plånbok samt nyckelhållare.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LYKTA, plåt, 1700-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vin/champagnekylare, Skultuna.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hermès, scarf, "Cliquetis".
1 111 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kista, allmoge, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hermès, slipsar, 3 st.
1 511 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Alvar Aalto, barnstolar, ett par, Artek, Finland.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, Swedish modern, 1940-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, art deco, 1930-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Spegel Art Deco 1940-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KORKPRESSARE till vinflaskor, gjutjärn, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, brons, 1900-talets första hälft.
1 955 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOL, 1940/50-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Torkställning, omkring 1900.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KÄPP, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hermès, slipsar, 3 st.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Brandt, pastell, signerad Brandt.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Snöskor ett par, tidigt 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord, omkring år 1900.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sängbord, ett par, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegelplatå omkring 1900 nysilver.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa teak och glaskupor, 1960-tal.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegelmålningar ett par Kina 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, dubbelsidig, 1900-talets mitt. 237x160 cm.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, 1900-talets första hälft.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Fagerlund, taklampa, Orrefors, 1960-tal.
760 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIL och SLEV, järn och mässing, 1700-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Nils Kreuger, kritteckning, signerad och daterad 4 aug 1902.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ostformar, 2 st, allmoge, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hylla med skåp, modell 65, Omann Jun, Danmark.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dunhill, herrväska.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar/herrbetjänter, ett par, 1980/90-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Longines, armbandsur, 30 mm.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1940-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, G&C Billeder A/S Danmark, 1970/80-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ring, silver med cabochonslipad karneol.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Nils Landberg, glas, vinkylare,glas, Orrefors, 1950-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tory Burch, stövletter 1 par "Kasey".
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor, ett par, Örsjö Industri, 2000-tal.
3 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
2 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JENNY LEXANDER, pigment print, signerat, ed 87/100.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Mulberry, "Antony Messenger", väska.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stig Lindberg, vas, "Karneval", fajans, Gustavsberg.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Marocko, ca 160 x 105 cm.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Barvagn med förvarning, 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK