Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1652 föremål
BRUNO MATHSSON, fåtölj "Karin", Dux.
10 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PHILIP VON SCHANTZ, akvarell, signerad och daterad -81.
40 999 SEK
Utropspris
20 000 SEK
LARS LERIN, akvarell, signerad.
36 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MICHAEL H NIELSEN, skänk/sideboard, "Floow", Bolia.
13 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TAKLAMPA, 1970/80-tal.
7 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKHYLLA MED SKÅP, 1930-tal.
8 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", Dux.
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANDELABER, brons, 1400-/1500-tal.
6 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BJÖRN WESSMAN, litografi, signerad och numrerad 93/143.
4 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SVEN PALMQVIST, SKÅL , "Ravenna" Orrefors 1970.
9 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Piedestal med byst 1900-talets början.
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUCCI, väska.
5 090 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BOTTEGA VENETA, handväska.
3 866 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LUNTLÅSGEVÄR, svenskt, 1600-talets första hälft.
37 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
ARNE NORELL, fåtölj med fotpall, "Ari", Norell.
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HERMÈS, väska, "Kelly 35", 2009.
44 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
RING, 18K vitguld och diamanter tot ca 2.02 ct.
15 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ISABEL AHM, soffbord, "Mariposa", Bolia.
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, Mjölby Intarsia, 1930-40-tal.
5 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WALDEMAR LORENTZON, olja på pannå, signerad.
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OMEGA, armbandsur, 31.5 mm.
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JONAS BOHLIN, taklampa, "Star 6", Örsjö belysning.
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CERTINA, armbandsur, 34 mm.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SÄNGBORD 1 par, 1900-talets början.
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARMBANDSUR, Certina, 15 x 15 mm,
9 205 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KARMSTOLAR 6 st Italien sent 1900-tal.
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HERMÈS, kudde.
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JORDI GOMEZ, fotografi, c-print monterat på plexi.
13 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ZAO WOU-KI, färgetsning, signerad IV/VI.
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OMEGA, Genève, armbandsur, 36 mm.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, allmoge, 1900-tal.
4 050 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RING, med äldre briljantslipad diamant.
22 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
NILS JONSSON, sideboard "Trio", Troeds.
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ALY BEN SALEM, gouache, signerad.
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL WARNOLF, olja på duk signerad och daterad 06.
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, design Matthew Hilton, "Swan".
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATS THESELIUS, soffbord, "Sven", Källemo.
4 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHRISTIAN DIOR, aftonväska och plånbok.
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SAM VANNI, färglitografi, signerad 194/250.
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK