286 föremål
FÖNSTERLUCKOR, ett par, Kina 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Boksnurra, 1900-talets första hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RING silver Bernd Janusch Stockholm.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DAGMAR GLEMME, triptyk, olja på duk, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANNA JOHANNA ÅNGSTRÖM, matta rölakan 230 x 160 cm.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets första hälft.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD ett par 1900-alets början.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDOBORD, ett par, 1900-talets slut.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Swedish modern, 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ, Mogens Hansen.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JALUSISKÅP 1900-talets andra hälft.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGLAR, 1 par, rotting, 1900-talets andra hälft.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, England, 1900-talets andra hälft.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ROCHE BOBOIS, soffa, sent 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGSVAGN 1900-talets senare del.
2 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA 1900-talets mitt.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL MAGNUS, olja på duk, signerad och daterad -72-73.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MAGNUS, olja på duk, signerad och daterad 1971-73.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANDELABRAR, ett par, 1900-talets slut/2000-talet.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
INGEGERD TORHAMN, olja på pannå, monogramsignerad.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARLOS REVILLA, olja på duk, signerad och daterad 1983.
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HÄNGE m kedja,18K guld med snäckcamé ca 3 x 2 cm.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, Swedish Modern, 1940-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FERNANDEZ ARMAN, färgserigrafi, signerad och numrerad 78/125.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERIC LENNARTH, serigrafier 18 st i mapp, 1981.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, 1900-talets slut möjligen Bröderna Andersson.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRILJANT lös sten, briljantslipad ca 0,65 ct ca G-H SI.
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Dagbädd, Swedish Modern, 1930-/40-tal.
500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARMBAND 18K vitguld, 31,4 g.
8 500 SEK
Utropspris
11 000 SEK
CERTINA, armbandsur, 34 mm.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, Swedish Modern, 1940-tal.
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TOMMY ÖSTMAR, pastell signerad.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF FRANK, bokhylla, Modell 1142, Svenskt Tenn.
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ARMBAND 18K guld, bysantinsk modell, 10,8 g.
3 200 SEK
Utropspris
4 500 SEK
LAPPONIA armband 18K guld.
9 700 SEK
Utropspris
11 000 SEK
SOFFBORD, Peter Ghyczy, 1900-talets andra hälft.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SEVERIN NILSON, olja på pannå, signerad.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, 1970/80-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA 1900-talets mitt andra hälft.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EDWARD CHARLES BARNES, olja på duk, signerad E Barnes.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
EINAR BÄCKSTRÖM, Golvlampa, 1900-talets mitt.
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
UNO SVENSSON, olja på duk, Signerad och daterad -86.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
UNO SVENSSON, olja på duk, signerad och daterad -85.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
1 450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JÖRGEN FOGELQUIST, olja på duk, signerad.
1 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERLAND CULLBERG, krita, signerad E Cullberg.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CO HULTÉN, , blandteknik signerad.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK