Prenumerera på vårt nyhetsbrev

325 föremål
FOTPALL, OTTO SCHULTZ, Boet, Göteborg, 1930-tal.
1 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS/KARAFF, silver, Finland, Åbo, 1961.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA 1970-tal.
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOL Kina 1800-talets senare del.
850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 2 st, Miljöexpo, 2000-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERTIL WARNOLF, olja på duk signerad och daterad 06.
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD 1900-talets senare del.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PLAKETT Kina 18/1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUNGEFÅTÖLJ, 1970-tal.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TOILETTBORD nyrokoko 1800-talets slut.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD SAMT STOL 1900-talets senare del.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR ett pr Thonet 1900-talets början.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ANDERS LUNDQVIST chokladkanna silver Stockholm 1833.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SVEN PALMQVIST, SKÅL , "Ravenna" Orrefors 1970.
8 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, Kirman semiantik ca 336 x 252 cm.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JALUSISKÅP, 1900-talets mitt.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad, upplaga E.A.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER 2 st 1900-talets andra hälft.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KJELL ENGMAN, skulptur, signerad.
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KONSOL 1900-talets andra hälft gips.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
INDUSTRILAMPA 1900-talets mitt.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BLOMBORD empirestil omkring 1900.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIN sent 1800-tal.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGSKÅP Sverige 1700-talets mitt.
650 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR ett par Kina 1900-talets andra hälft.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARVID MAURITZ LINDSTRÖM, olja på duk, signerad.
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SKÅP, 1940/50-tal,
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
TAKFOTOGENLAMPA jugend tidigt 1900-tal.
650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1970/80-tal.
7 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄSNITT, 4 st, Japan, Shunga, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FAVRE-LEUBA, armbandsur, 16 x 16 mm.
9 219 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PIEDESTALER ett par modern tillverkning.
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGLAMPOR 3 st Art Deco 1930/40-tal.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OMEGA, Ladymatic, armbandsur, 17,5 mm, 30 g.
8 177 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, Soumak semiantik ca 394 x 220 cm.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, allmoge, 1900-tal.
4 050 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIDEBOARD, 1960-tal.
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Piedestal med byst 1900-talets början.
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD 1900-talets senare del.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA rölakan 1900-talets mitt ca 168 x 155 cm.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄGGLAMPETTER ett par 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HALLMÖBEL, 1950-/60-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARMBANDSUR, Certina, 15 x 15 mm,
9 205 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR 1800/1900-TAL , gouacher 5 st.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK