Prenumerera på vårt nyhetsbrev

394 föremål
TIM WHITE-SOBIESKI, "Running from Birds", 2007.
5 555 SEK
Utropspris
40 000 SEK
SANTERI SALOKIVI, olja på duk, signerad och daterad 1906.
12 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
MADELEINE PYK, olja på duk signerad.
6 400 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MATTA, Ghom silke ca 300 x 197 cm.
6 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
TENNISARMBAND 18K vitguld m 54 briljanter ca 3 ct.
8 200 SEK
Utropspris
20 000 SEK
EYVIND BECKMAN, skåp, formgivet 1952.
8 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SIXTEN LUNDBOHM, olja på duk, signerad.
8 400 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ANTONI TÀPIES, färgetsning, signerad och numrerad 66/75.
7 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
RING, 18K vitguld och diamanter tot ca 2.02 ct.
15 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
AXEL NILSSON, olja på duk, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ANTON GENBERG, olja på duk signerad.
8 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SVEN PALMQVIST, SKÅL "Ravenna" Orrefors 1989.
5 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
NILS NILSSON, olja på duk, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SIDEBOARD, Danmark 1960-tal.
11 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL rokoko 1700-talets mitt.
11 100 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JAMES COIGNARD, olja på duk delvis kollage signerad.
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA Keshan old signerad ca 440 x 324 cm.
2 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JULIUS KRONBERG, olja på duk, signerad.
1 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
OMEGA, armbandsur, 17,5 mm, 26 g.
6 711 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MORTEN VOSS, soffbord, Voss Co Living 2000-tal.
300 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STEFAN IGELSTRÖM, akryl signerad.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALF LINDBERG, olja på duk, signerad.
500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
WALDEMAR LORENTZON, olja på pannå, signerad.
6 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ANNA GARDELL-ERICSON, akvarell, signerad.
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFGRUPP, jugend, tidigt 1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BOKSKÅP/VITRINSKÅP tidigt 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA Isfahan semiantik figural ca 210 x 133 cm.
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MAX WALTER SVANBERG, olja på duk, signerad 35[?].
1 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KARMSTOLAR 4 st Italien 1900-talets senare del.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SVEN JONSON, olja på duk, signerad, daterad -49.
6 809 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HUGO ZUHR, olja på duk, signerad.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ANDERS ZORN, etsning signerad.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TAKARMATUR, i form av sol. 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
IKON Grekland 1800-tal eller äldre.
9 150 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FAT, porslin, "Flora Danica", Royal Copenhage.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK