1888 föremål
OFFICERSRUSTNING, omkring år 1600.
42 000 SEK
Utropspris
60 000 SEK
FRANCIS BACON, "METROPOLITAN".
3 700 EUR
Utropspris
5 000 EUR
OMEGA, Seamaster 300, armbandsur, 42 mm.
35 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
LARS LERIN, olja på duk. Signerad och daterad -77.
30 000 SEK
Utropspris
70 000 SEK
CARTIER, armring "Love".
28 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
ZENITH, Chronometre, armbandsur, 35 mm.
22 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Collier 18K guld, fantasilänk.
20 300 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MADELEINE PYK, olja på duk, signerad.
18 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
JENS JUUL EILERSEN, soffa, "Bermuda" Eilersen, Danmark.
15 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SERVERINGSSKÅP, omkring år 1900.
15 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MATTA, Nain part silk, s.k 9LAA, ca 311 x 220 cm.
15 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
RING, med briljantslipade diamanter.
15 000 SEK
Utropspris
31 000 SEK
IVAN IVARSON, olja på duk, signerad och daterad 1927.
15 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
ROLEX, Oyster Perpetual, armbandsur, 31 mm.
14 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
MATTA, Figural Kashmar, ca 400 x 295 cm.
14 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
OMEGA, Genève, armbandsur, 33 mm.
13 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
OMEGA, armbandsur, 14 x 18 mm.
12 888 SEK
Utropspris
12 000 SEK
RICHARD KERN, C-print, signerad a tergo. Upplaga 2/10.
12 599 SEK
Utropspris
25 000 SEK
LARS LERIN, olja på pannå, signerad och daterad 1998.
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MADELEINE PYK, olja på duk, signerad och daterad 1989.
12 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
SERGEI OSSOVSKY, "SOMMAR".
12 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
MATTA, Figural Bakhtiari, ca 297 x 207 cm.
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MATTA, Orientalisk, ca 294 x 202 cm.
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ERIK JEOR, akvarell på papper.
11 500 SEK
Utropspris
40 000 SEK
KALLE ANKA, serietidning, nr 1, 1948.
11 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATTA, Moud, ca 489 x 340 cm.
11 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
BOKSKÅP, gustaviansk stil, 1900-tal.
10 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
PIAGET, Haute Complication, armbandsur, 31,5 mm.
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CARL JOHAN DE GEER, färgserigrafi, signerad och numrerad 27/99.
10 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK