Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1894 föremål
SAM VANNI, gouache, signerad.
4 200 EUR
Utropspris
5 000 - 8 000 EUR
HERMÈS, "Kelly 32", 1998.
44 000 SEK
Utropspris
52 000 SEK
HERMÈS, väska, "Kelly 35", 2009.
44 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
PHILIP VON SCHANTZ, akvarell, signerad och daterad -81.
40 999 SEK
Utropspris
20 000 SEK
LUNTLÅSGEVÄR, svenskt, 1600-talets första hälft.
37 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
LARS LERIN, akvarell, signerad.
36 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
ROLEX, Oyster Perpetual, Chronometer, armbandsur, 34 mm.
24 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, armbandsur, 26 mm.
22 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
CHANEL, "Jumbo Double Flap Bag", 2010-2011.
22 000 SEK
Utropspris
28 000 SEK
RING, med äldre briljantslipad diamant.
22 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
MADELEINE PYK, olja på duk, signerad.
21 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
SERIETIDNING, Kalle Anka, nr 1 1948.
20 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
ARNE NORELL, fåtölj med fotpall, "Ari", Norell.
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
JOHANNES ANDERSEN, soffa, "Capri", Trensum.
18 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
18 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
FRANCOIS GALL, olja på duk, signerad, Paris.
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
LISA LARSON, skulptur, brons, signerad.
15 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
RING, 18K vitguld och diamanter tot ca 2.02 ct.
15 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BRAM BOGART, gouache, signerad och daterad 64.
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
MATTA, Figural Kashmar, ca 389 x 301 cm.
15 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
MICHAEL H NIELSEN, skänk/sideboard, "Floow", Bolia.
13 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JORDI GOMEZ, fotografi, c-print monterat på plexi.
13 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SANTERI SALOKIVI, olja på duk, signerad och daterad 1906.
12 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
ANSHELM SCHULTZBERG, olja på duk, signerad.
12 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
TAG HEUER, Carrera, armbandsur, kronograf, 41 mm.
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MATTA, Nain, part silk, ca 338 x 245 cm.
11 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
GUNILLA MANN, olja på duk, signerad.
11 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
PLÅTMYNT, 2 Daler silfver mynt Fredrik I 1728.
1 000 EUR
Utropspris
400 EUR
CARL JOHAN DE GEER, färgserigrafi, signerad och numrerad 33/99.
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj "Karin", Dux.
10 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BO ÅKE ADAMSSON, triptyk, olja på duk, signerad.
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KONSOLBORD, Karl Johan, 1820/30-tal.
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
RUNE CLAESSON KOIVISTO, continentalsoffa, Swedese.
10 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
BREITLING, Cockpit Lady, armbandsur, 31 mm.
10 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Ring 18K vitguld med briljantslipad diamant 1.51 ct.
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MATTA, Nain, part silk, ca 488 x 345 cm.
10 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
HALSBAND, 18K guld och vitguld, Finland.
921 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Armband 18K guld, X-länk med stav, Stockholm 1966.
9 722 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL, Rokoko, 1700-talets andra hälft.
9 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
FAVRE-LEUBA, armbandsur, 16 x 16 mm.
9 219 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ARMBANDSUR, Certina, 15 x 15 mm,
9 205 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SVEN PALMQVIST, SKÅL , "Ravenna" Orrefors 1970.
9 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GALLERIMATTA, Hosenabad, ca 780 x 77 cm.
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK