Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Få exklusivt innehåll om Bukowskis fantastiska jubileumsår, våra auktioner, utställningar och specialevenemang.

 
1442 föremål
MADELEINE PYK, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud 
72 000 SEK
Utropspris 
120 000 SEK
HOVLEVERANTÖRSEMBLEM, bemålad metall, 1900-tal.
Aktuellt bud 
36 000 SEK
Utropspris 
5 000 SEK
MADELEINE PYK, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud 
36 000 SEK
Utropspris 
45 000 SEK
Collier 18K guld och vitguld.
Aktuellt bud 
28 250 SEK
Utropspris 
35 000 SEK
Armband 18K guld och vitguld.
Aktuellt bud 
24 200 SEK
Utropspris 
30 000 SEK
RING, trestensring med 3 fasettslipade gula safirer.
Aktuellt bud 
24 000 SEK
Utropspris 
30 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud 
20 000 SEK
Utropspris 
25 000 SEK
MATTA, Kirman, ca 500 x 356 cm.
Aktuellt bud 
20 000 SEK
Utropspris 
40 000 SEK
MADELEINE PYK, olja på duk, signerad och daterad 1989.
Aktuellt bud 
19 000 SEK
Utropspris 
16 000 SEK
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, armbandsur, 26 mm,
Aktuellt bud 
17 000 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
BERTIL VALLIEN, skulptur, Kosta Boda, unik.
Aktuellt bud 
16 500 SEK
Utropspris 
25 000 SEK
TOM DIXON, "Plane", taklampa, 2000-tal.
Aktuellt bud 
15 000 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
JOSEF FRANK, bokhylla, modell 2255, Firma Svenskt Tenn.
Aktuellt bud 
15 000 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
CHOPARD, Happy Sport, armbandsur, 36 mm.
Aktuellt bud 
15 000 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
CHANEL, "Single Flap Bag", Väska.
Aktuellt bud 
1 400 EUR
Utropspris 
1 700 EUR
KLOCKKEDJA, 18K guld.
Aktuellt bud 
1 400 EUR
Utropspris 
1 800 EUR
HEUER, kronograf, armbandsur, 37,5 mm.
Aktuellt bud 
14 000 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
MATTA, Orientalisk, ca 310 x 255 cm.
Aktuellt bud 
14 000 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
MADELEINE PYK, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud 
13 000 SEK
Utropspris 
40 000 SEK
LONGINES, Majetek, "Pilot`s Watch", armbandsur, 41 mm.
Aktuellt bud 
13 000 SEK
Utropspris 
18 000 SEK
Tändsticksask 18K guld.
Aktuellt bud 
12 500 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
PIAGET, Haute Complication, armbandsur, 31,5 mm.
Aktuellt bud 
12 500 SEK
Utropspris 
10 000 SEK
MATTA, Keshan, ca 502 x 392 cm.
Aktuellt bud 
12 000 SEK
Utropspris 
18 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 60/100.
Aktuellt bud 
12 000 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
MATTA Orientalisk, ca 315 x 297 cm.
Aktuellt bud 
12 000 SEK
Utropspris 
15 000 SEK
MATTA, Orientalisk, ca 363 x 259 cm.
Aktuellt bud 
12 000 SEK
Utropspris 
15 000 SEK
MADELEINE PYK, olja på duk, signerad .
Aktuellt bud 
12 000 SEK
Utropspris 
15 000 SEK
EERO AARNIO, bord "Parabel", Adelta.
Aktuellt bud 
1 050 EUR
Utropspris 
1 200 EUR
MATTA, Zeigler design, ca 296 x 248 cm.
Aktuellt bud 
11 000 SEK
Utropspris 
14 000 SEK
MATTA, Orientalisk, ca 356 x 258 cm.
Aktuellt bud 
11 000 SEK
Utropspris 
15 000 SEK
ETERNA, armbandsur, 24,5 mm.
Aktuellt bud 
10 500 SEK
Utropspris 
10 000 SEK
CHANEL, "Shopping Tote", Spring/Summer 2018.
Aktuellt bud 
10 000 SEK
Utropspris 
15 000 SEK
Collier 18K guld.
Aktuellt bud 
10 000 SEK
Utropspris 
12 000 SEK
MATTA Zeigler design, ca 515 x 370 cm.
Aktuellt bud 
10 000 SEK
Utropspris 
25 000 SEK
WIWEN NILSSON, VAS, sterling, Lund 1949.
Aktuellt bud 
9 500 SEK
Utropspris 
12 000 SEK
ARMBAND, 18K guld, bismarcklänk med pärlor.
Aktuellt bud 
9 200 SEK
Utropspris 
18 000 SEK
JENNY NYSTRÖM, akvarell och täckvitt, signerad.
Aktuellt bud 
9 200 SEK
Utropspris 
6 000 SEK
CARL TRÄGÅRDH, olja på duk. Signerad o daterad 1890.
Aktuellt bud 
9 000 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
ANDERS PALMÉR, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud 
8 500 SEK
Utropspris 
15 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 46/100.
Aktuellt bud 
8 500 SEK
Utropspris 
15 000 SEK
EERO AARNIO, "Pony", Adelta.
Aktuellt bud 
800 EUR
Utropspris 
1 000 EUR
EERO AARNIO, "Pony", Adelta.
Aktuellt bud 
800 EUR
Utropspris 
1 000 EUR
HANS J WEGNER, soffa, "AP-62".
Aktuellt bud 
8 200 SEK
Utropspris 
10 000 SEK
MATTA, Sabzavar, ca 396 x 294 cm.
Aktuellt bud 
8 000 SEK
Utropspris 
10 000 SEK
MATTA, Orientalisk, ca 377 x 288 cm.
Aktuellt bud 
8 000 SEK
Utropspris 
15 000 SEK
BYRÅ, rokokostil 1700-/1800-tal.
Aktuellt bud 
8 000 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
WILLIAM WEGMAN, fotografi, signerat och daterat -09.
Aktuellt bud 
7 700 SEK
Utropspris 
8 000 SEK
OLOF KRUMLINDE, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud 
7 700 SEK
Utropspris 
6 000 SEK