1793 föremål
Bengt Lindström, olja på duk, signerad.
57 000 SEK
Utropspris
70 000 SEK
Anders Zorn, etsning, signerad.
50 000 SEK
Utropspris
60 000 SEK
Yrjö Edelmann, olja på duk, signerad och daterad -78.
44 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
PANSARLÄNK, 18K guld.
32 001 SEK
Utropspris
40 000 SEK
William Wegman, fotografi, signerat och daterat -05.
27 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ring, 18K guld, diamant ca 1.27 ct.
2 600 EUR
Utropspris
3 000 EUR
Louis Vuitton, "Onthego GM", väska.
2 300 EUR
Utropspris
900 EUR
Fåtöljer, ett par, Haimi 1900-talets mitt.
2 100 EUR
Utropspris
400 EUR
ARNE JACOBSEN, "Ägget", fåtölj, Fritz Hansen 2001.
21 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
RUT BRYK, dekorationsfat, signerad BRYK II/II.
2 000 EUR
Utropspris
6 000 EUR
Collier 18K guld och vitguld, 59,0 g, ca 42 x 0,7 cm.
20 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
PAAVO TYNELL, taklampa, Idman 1900-talets mitt.
1 750 EUR
Utropspris
1 000 EUR
Breitling, Colt, 200m, armbandsur, 44 mm.
1 650 EUR
Utropspris
2 500 EUR
Ellen Trotzig, olja på duk, signerad.
17 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
HALSKEDJA 18k guld vikt 114 gram.
16 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
Madeleine Pyk, olja på duk signerad.
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Omega, de Ville, Armbandsur, 33 mm.
1 550 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Omega, Seamaster, Jedi, armbandsur, 40 mm.
1 550 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Mosse Stoopendaal, olja på duk, signerad.
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Matta, Nain part silk s.k 6LAA 243 x 149.
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ARMRING, 18K guld.
16 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Armband, 18K guld.
1 500 EUR
Utropspris
2 600 EUR
Italiensk skola, 16/1700-tal, olja på duk.
15 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Hans Hedberg, skulptur, ägg, Biot, Frankrike.
15 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Gustav Rudberg, olja på duk, signerad.
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Anders Zorn, etsning 1899, signerad.
15 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Anders Zorn, etsning 1904, signerad.
14 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Chanel, väska "Double flap bag" 2005-2006.
14 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Bruno Mathsson, snurrfåtölj, "Jetson", Dux.
14 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, omkring 1900.
14 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
JAEGER-LECOULTRE, fickur, 46 mm.
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Carl Johan De Geer, färgserigrafi, signerad 56/99.
13 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft.
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1910, signerad med blyerts.
13 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Poul Kjaerholm, fåtölj, "PK-22".
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Skrivbord, Rokoko, 1700-talets andra hälft.
12 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Bruno Mathsson, fåtöljer, ett par, "Karin", DUX.
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
1 150 EUR
Utropspris
1 000 EUR
Gottfried Kneller, hans krets, olja på duk.
11 770 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Gösta Adrian-Nilsson, olja på pannå signerad.
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, duk, signerad Lindström.
10 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Matta, sk Royal Keshan, signerad, ca 410 x 300 cm.
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK