Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1411 föremål
BÄNK, gustaviansk stil, 1900-talets slut.
900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HORACE MANN LIVENS, akvarell, signerad.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TOMTE, Heissner, Tyskland, 1900-tal.
650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PG THELANDER, etsning, signerad 50/80.
500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÅP, 1970-tal.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
JOHANNES ANDERSEN, soffbord, Trensum, 1960-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDOBORD, 3 st, 1900-talets senare del.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA Afghan old ca 320 x 243 cm.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARMBAND 18K guld x-länk, 12,2 g, Falköping 1968.
2 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KJARTAN SLETTEMARK, färgoffset. Osignerad.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, orientalisk silke, ca 196 x 149 cm.
4 444 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA Tekke semiantik ca 406 x 192 cm.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA 1970-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 60/100.
12 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
MARTIN "ROCKY" KELLERMAN, sprayfärg på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, carborundumetsning, signerad 69/75.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BENGT ORUP, kritteckning, signerad och daterad -96.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MADELEINE PYK, blandteknik, signerad M. Pyk.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLLE BAERTLING, färgserigrafi, signerad 31/90.
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
MADELEINE PYK, gouache, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1700-tal, olja på duk.
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EHRNFRIED WAHLQVIST, olja på duk, signerad och daterad 1886.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AXEL NILSSON, olja på pannå, signerad.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FLAMLÄNDSK SKOLA, 16/1700-tal, olja på koppar.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Keshan, ca 360 x 255 cm.
Inga bud
Utropspris
15 000 SEK
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA. Afghan, ca 283 x 196 cm.
400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HANNA LJUNGH, c-print, signerad a tergo.
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
MATTA, Isfahan/Najafabad, ca 488 x 310 cm.
3 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MATTA, Nain part silk, s.k 9 LAA, 397x 297 cm.
3 000 SEK
Utropspris
45 000 SEK
EINAR NERMAN, olja på pannå, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVSEKRETÄR, 1700-tal.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARMBAND, 18K guld, bismarcklänk med pärlor.
9 200 SEK
Utropspris
18 000 SEK
PER COLLIJN, olja på pannå, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RING, med briljantslipade diamanter.
300 SEK
Utropspris
17 000 SEK
SIDEBOARD, 1960-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BARSKÅP, Sverige, 1960-tal.
600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUDKLÄNNING, omkring 1935.
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, vas "Savoy", Iittala.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK