Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1930 föremål
ARMANI, kavaj, italiensk storlek 48.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, Figural Kashmar, ca 400 x 295 cm.
5 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
SKÅL, silver, otydlig stämpel, silver 800.
350 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 285 x 215 cm.
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄGGKLOCKA, Zenith, 1900-talets mitt.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SALLY MANN, bok, "Immediate family", signerad.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CÉLINE, scarf samt twilly.
666 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARMBAND, 18K guld, manglad pansarlänk.
7 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LOUIS VUITTON, "Damier Ebene Altona", portfölj.
2 200 SEK
Utropspris
7 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska, "Speedy 40 Epi".
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GALLERIMATTA, orientalisk, ca 298 x 82 cm.
1 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
HUGGARE, svensk, m/1810 s.k. "Gotlandshuggare".
1 555 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, orientalisk, ca 140 x 74 cm.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
KORKSKRUVAR, 5 st, 1800-/1900-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LOUIS VUITTON, väska, "Taïga Kendall GM".
6 666 SEK
Utropspris
12 000 SEK
TAKLAMPA, Mjölby Intarsia, 1930-40-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, orientalisk, ca 243 x 170 cm.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KANDELABER, brons, 1400-/1500-tal.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Old Kina, 290 x 200 cm.
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Biblioteksstege, Engelsk stil, 1900-talets andra hälft.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JORDI GOMEZ, fotografi, c-print monterat på plexi.
6 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JONAS BOHLIN, taklampa, "Star 6", Örsjö belysning.
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKSTÖD, ett par, marmor, art déco, 1930-tal.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SLAGLÅSREVOLVER, brittisk 1860-tal.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KLÄDSKÅP, 1900-talets första hälft.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, Melins Metallgjuteri Anderstorp.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BIRGER KAIPIAINEN, fat, porslin, Finland.
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KATSUSHIKA HOKUSAI, efter. Färgträsnitt. 17,5 x 12 cm.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GALLERIMATTA, Hosenabad, ca 780 x 77 cm.
6 100 SEK
Utropspris
12 000 SEK
HERMÈS, väska, "Kelly 35", 2009.
30 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
MARIA BOCZEWSKA, olja på pannå, signerad.
550 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg Studio.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANNA GARDELL-ERICSON, olja på pannå, signerad.
350 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LJUSSTAKAR, design Matthew Hilton, "Swan".
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARIN WIKSTRÖM, olja på pannå, signerad.
1 234 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Keshan, ca 400 x 293 cm.
6 100 SEK
Utropspris
20 000 SEK
LUNTLÅSGEVÄR, svenskt, 1600-talets första hälft.
16 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
HATTHYLLOR, 2 st, funkis, 1930-40-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALY BEN SALEM, gouache, signerad.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KONSOLBORD, Karl Johan, 1820/30-tal.
2 200 SEK
Utropspris
20 000 SEK